w Netbooki, a serwery plików. Jak to pogodzić? | Db Blog RTV AGD

Niewielkie firmy, zwłaszcza takie, w których projektowane są elementy graficzne, powinny często robić archiwa swoich prac oraz innych ważnych plików.

Do tego celu idealnie nadają się serwery plików, które zdobywają coraz większą popularność w kręgach pracowniczych.

Serwery plików to nich innego, jak kilka dysków twardych zamkniętych w niewielkiej obudowie zawierającej również kartę sieciową. Dzięki niej dyski twarde mogą pracować w sieci biurowej i być jednocześnie widoczne dla znajdujących się w niej komputerów.

To sprawia, że serwery plików można wykorzystać do kopiowania na nie dużych plików projektowych, zwłaszcza, jeśli na różnych etapach produkcji pracują nad nimi różne osoby. Zamiast przesyłać wszystko mailem, bądź za pomocą dysków przenośnych, następna osoba ściągnie gotowy projekt z odpowiedniego folderu na dysku.

Dla osób będących często w podróży stworzono specjalne komputery – netbooki. Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym przeznaczeniem jest praca w sieci, jednak dobrze radzą sobie również z codziennymi zadaniami biurowymi i sprawdzają się jako przenośne odtwarzacze multimediów.

Jednakże netbooki to komputery posiadające bardzo małe gabaryty, przez co praca na nich może być po pewnym czasie męcząca. Nie są to idealne komputery do wykorzystania jako główny sprzęt firmowy, jednak idealnie sprawdzają się w momencie, gdy trzeba przenieść gdzieś ważne dane, bądź wyjechać w delegację.

Netbooki to doskonałe komputery dla osób mobilnych, będących w ciągłym ruchu. Wytrzymała bateria powinna z łatwością wystarczyć na pracę na mieście nawet przez kilka godzin. Rekordowe modele wytrzymują do 11 godzin bez zasilania.

Comments are closed.