w Laptopy Acer i dysk twardy SSD | Db Blog RTV AGD

Życie każdej firmy to przede wszystkim ciąg eksperymentów i wyciągania wniosków. Dlatego też obecnie dostępne laptopy Acer w niczym nie przypominają tych starych, awaryjnych konstrukcji, które często bywały wyśmiewane przez użytkowników.

Teraz laptopy Acer bez problemu stają w testach bezawaryjności na premiowanych pozycjach, a wszystko to dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakim poddano ostatnie generacje tych komputerów osobistych.

Laptopy Acer produkowane obecnie posiadają podzespoły, których mogłyby im pozazdrościć inne konkurencyjne produkty. Co więcej, wyróżniają się też wyglądem. Zamiast nieciekawych, plastikowych i kanciastych obudów otrzymujemy bowiem ładnie i starannie wykonane kształty, często z wykorzystaniem niestandardowych rodzajów materiałów.

Wśród urządzeń komputerowych pojawił się jakiś czas temu dysk twardy SSD. Jest to zupełnie nowa konstrukcja, choć oparta na technologii używanej już w świecie elektroniki użytkowej.

Dysk twardy SSD korzysta z tych samych rozwiązań, co przenośne dyski pendrive i dobrze znane fotografom karty pamięci. Na taki dysk składa się bowiem kilka, kilkanaście chipów połączonych ze sobą, a następnie zamkniętych w wytrzymałej obudowie.

Dysk twardy SSD nie posiada więc żadnych mechanicznych elementów, przez co jest znacznie szybszy i bardziej odporny na wstrząsy, niż klasyczne rozwiązania. Jego pozytywną cechą są również mniejsze wymagania energetyczne. Niestety, wciąż dysk twardy SSD jest znacznie droższy, niż zwykły dysk talerzowy. A to nie wpływa dobrze na jego popularność.

Comments are closed.